Miskolc KK Info

User info

Welcome, Guest! Please login or register.


You are here » Miskolc KK Info » Hírek » DMAK korlát


DMAK korlát

Posts 1 to 7 of 7

1

Hali!
Néhány EFOP-os laptopon nem aktiválható az office.
DMAK korlát elérése miatt.
Hol lehet megemeltetni ezt?
üdv

0

2

Szia!

Ez a DMAK korlát már pár hónapja felmerült, akkor jeleztük az illetékesek felé, hogy gond van, azóta nem kaptunk választ. Kikeresem a mailt, elküldöm nekik újra emlékeztetőül!

0

3

Köszi
P.

0

4

Speciel ha a nemrég lekért (papíros mit szeretnék szoftverigénylés) >>> dashboard felületesre gondolsz, akkor ott a kulcsokat "nyomban frissítik" ha a korlátot jelzi valaki (nekem ezt mondták) dashboardon nézd meg, ahogy egy sorba ki van írva a hozzá való szoftverrel ami mellett ugye ott vannak a letöltő linkek.

Most én is vissza kucorogtam, az újakkal már tudtam aktiválni.

Last edited by Sasi90 (2019-06-11 13:58:16)

0

5

Ezt a lenti választ kaptam nemrégiben. Azt nem értem, ha van kulcs, miért kell így bonyolítani.

A sulinetes dashboardon lévő intézményi kulcsokkal szerintem az a gond, hogy mivel a laptopokon win10 Education kiadás van, az intézményi kulcsok pedig Enterprise-hez vannak. Be lehet írni, elfogadja, CSAK innentől kezdve a laptop is Enterprise-ra lesz aktiválva. Működésben, tudásban egyébként ugyan az, csak az egyik oktatási célú, a másik nagyvállalati felhasználásra.
Lehet ilyet csinálni? Szabályos marad a projekt? Van erről valakinek infója?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: KK EFOP-3.2.4 <support@e324.freshdesk.com>
Sent: Monday, September 9, 2019 8:43 AM
To: Czomba Dénes <CzombaD@ffg.sulinet.hu>
Subject: Re: DMAK-korlát office2016 + win10 education

Kedves Czomba Dénes!
Sajnos egyelőre nincs nekünk se további információnk az Office-szal kapcsolatban, amint tudunk róla, vagy látni fogják, hogy befrissülnek, vagy küldünk ki tájékoztatót, addig is kérem türelmüket és megértésüket az üggyel kapcsolatosan.
Amennyiben az operációs rendszer tartós csatlakozás mellett sem aktiválódik be, úgy a Windows-t távolról tudom aktiválni, ahhoz létezik kulcsunk, ehhez viszont a teamviewer program telepítése szükséges, hogy távolról beírjam a kulcsot, a beírás után a program eltávolítható.

Üdvözlettel,

Gellén József
szakmai koordinátor
On Thu, 5 Sep at 2:35 PM , Czomba Dénes <czombad@ffg.sulinet.hu> wrote:
Tisztelt ügyfélszolgálat!

2019. május 30-án már érdeklődtem ez ügyben, azt a választ kaptam, hogy folyamatban vannak a kulcsok beszerzése.

Több tanár kolléga jelezte még, hogy visszatérve a nyári szünetről, nem aktiválható a laptopján az operációs rendszer és az office2016.
Érdeklődöm, van-e már használható aktiváló kulcs ezekhez a laptopokhoz?
Május óta semmi értesítést nem kaptam erről.

üdvözlettel
Czomba Dénes

0

6

Sziasztok!

Kicsit OFF, de érdekel a véleményetek:

Dénes leveléhez kapcsolódóan.
A válasz levélben nem keltett gyanút a következő mondat?
"Amennyiben az operációs rendszer tartós csatlakozás mellett sem aktiválódik be, úgy a Windows-t távolról tudom aktiválni, ahhoz létezik kulcsunk, ehhez viszont a teamviewer program telepítése szükséges, hogy távolról beírjam a kulcsot, a beírás után a program eltávolítható."

Nem arról volt szó a kezdet kezdetén, hogy azért kell a gépekre az intune meg a vele járó huzavona, hogy ha probéma lenne a gépekkel akkor a "Rendszergazda" távolról elérje a gépet és segítsen.
Valamint azért is, mert nem kaptak licencet teamviewer használatához.

Üdvözlettel,
Lovász Ádám

Last edited by alovasz (2019-09-25 12:31:56)

0

7

Jogos Ádám felvetése. :-)

Egyébként meddig tart a projekt? 3, 5 vagy 7 év? Lejárat után is kötelező az Azure AD?

0


You are here » Miskolc KK Info » Hírek » DMAK korlát