Miskolc KK Info

User info

Welcome, Guest! Please login or register.


You are here » Miskolc KK Info » Hírek » Beszerzések, közbeszerzés és társai


Beszerzések, közbeszerzés és társai

Posts 1 to 5 of 5

1

Ahogy azt mindnyájan tudjátok, sajnos minden informatikai eszköz közbeszerzés köteles. Tehát nem vehetjük meg csak úgy innen-onnan hanem a KEF portálon található dolgok közül válogatni.

https://www.kozbeszerzes.gov.hu/

Rendelni nem lehet róla, de a Termékek menüpontban szabadon lehet böngészni. A legtöbb innen rendelt "eszköz" a nyomtatópatron. Szerencsére egész jól lefedik a nyomtatómárkákat még ha csak utángyártott patronok is vannak fent.  Ezekkel nem is szokott komolyabb baj lenni, már ki tapasztaltuk melyek azok a cégek, akik időben, normálisan reagálnak, és nem pedig egy patronra 30 napos kiszállítási határidőt írnak ki.

Következő téma a számítógépek és alkatrészeik.
Komplett gépet lehet KEF-en vásárolni, vagy mondjuk úgy össze rakni, viszont alkatrészt nem lehet külön! Tehát szeretnénk pl memóriát venni, kikeressük de a leírás végén ott van, hogy önállóan nem rendelhető. Ez sajnos minden alkatrésznél megtalálható, ami pc-be vagy laptopba való. Egér, billentyűzet és monitor van önállóan is. Természetesen meg tudjuk oldani ha pl szerverbővítésről van szó, vagy winchester bővítés, de előtte mindenképp vegyétek fel velünk a kapcsolatot, egyeztetünk mire van szükségetek, és megírjuk a megoldást.

Sajnos nektek is és nekünk is eléggé meg van kötve a kezünk, de igyekszünk a lehető legtöbbet kihozni a dologból, hogy mindenki elégedett legyen.
Természetesen a másik megkötés amit figyelembe kell venni, az a pénz. Tavaly rengeteg igénylést küldtek be, akciós Emag-os termékekről (a novemberi Black Fridayt azóta se hevertem ki). Kérünk benneteket ha lehet, ilyen akciós dolgokat ne küldjetek be. Mire az bejön, lepapírozzuk, saját hatáskört kérünk rá, megint lepapírozzuk, addig lejár az akció. Vagy a másik gyakori hiba (most csak példaképpen) van egy bluetooth hangszóró 9.500 ft. Kinézi a tanító néni, leadják a kötvállt pont 9.500 ft-ról. Csak ebben nincs benne a szállítási költség, amivel együtt, már 10.900 ft. Akkor kiegészítő kötváll, megint egy kör aláírás, és csak gyűlt a papír, meg telt az idő.

Ennek a fórumnak végül is az lenne az egyik célja, hogy gyorsítsunk az ügyintézéseken. Sajnos nekünk is kellemetlen, hogy néhány ügy akár hónap(ok)ig is húzódhat. Nem tudjuk mennyire folytok bele ezekbe a beszerzésekbe, kötváll írásokba, de ha kérhetjük akkor segítsetek nekünk, hogy mi is tudjunk nektek segíteni. Rendelések előtt egyeztessünk, hogy már mire beér a kötváll, akár be is tudom rendelni a terméket, és amint alá írták, már ott is van. Bombázzatok e-maillel nyugodtan, akár úgy is hogy mindkettőnknek elkülditek, és itt a fórumot is figyelni fogjuk, itt is jöhet pm-be.

0

2

Elolvastam, de szerintem elég logikus ez az akciós dolog, szerintem nyilvánvaló hogy mire odaér a folyamat, vagy nincs olyan áron vagy a raktárkészlet nulla. :D én megkíméllek benneteket az ilyen atrakcióktól Gergő :D ígérem

0

3

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni eszközbeszerzés kapcsán.

Fejleszteni szeretném a infó termünkben lévő gépeket, konkrétan a HDD-ket szeretném SSD-kre cserélni, méghozzá a TIOP-os Dell Optiplex 3020-as gépek esetén.
Kicsit már kutakodtam és kiderült, hogy simán nem lehet beépíteni az ssd-t, mert nincs hely neki, kell hozzá egy 3.5 -> 2.5-es beépítő keret.

A kérdésem az lenne, hogy mi a folyamata 30 SSD és 20 beépítő keret (egyuttal fejleszteném még a titkárságon lévő gépeket, szervert, stb... :) ) beszerzésének?

Üdvözlettel,
Lovász Ádám.

0

4

alovasz wrote:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni eszközbeszerzés kapcsán.

Fejleszteni szeretném a infó termünkben lévő gépeket, konkrétan a HDD-ket szeretném SSD-kre cserélni, méghozzá a TIOP-os Dell Optiplex 3020-as gépek esetén.
Kicsit már kutakodtam és kiderült, hogy simán nem lehet beépíteni az ssd-t, mert nincs hely neki, kell hozzá egy 3.5 -> 2.5-es beépítő keret.

A kérdésem az lenne, hogy mi a folyamata 30 SSD és 20 beépítő keret (egyuttal fejleszteném még a titkárságon lévő gépeket, szervert, stb...  ) beszerzésének?

Üdvözlettel,
Lovász Ádám.

Nem akarlak elkeseríteni, de én ennek a töredékére várok egy éve lassan.
2 laptop tápról beszélünk

0

5

Sasi90 wrote:

Nem akarlak elkeseríteni, de én ennek a töredékére várok egy éve lassan.
2 laptop tápról beszélünk

Nekem sincsenek nagy reményeim, pusztán kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán, hogy kellene egy ekkora méretű beszerzést elindítani.

0


You are here » Miskolc KK Info » Hírek » Beszerzések, közbeszerzés és társai